ETKİNLİKLERİMİZ

Kadın Araştırmaları Derneği’ nin 25 Mart 2023 tarihinde dernek merkezinde gerçekleştirilen Kadın ve Edebiyat etkinliğinde konuğumuz Emanet adlı son romanıyla Sayın Bige Güven Kızılay ve oturumun tartışmacısı Kadın Araştırmaları Uzmanı Zehra İsmet Gürmeriç idi.


Deprem nedeniyle evleri hasar gören öğrencilerimize de iç ve dış giyim ve hijyen malzemesi paketleri yolladık. 21Mart 2023


Burs alan öğrencilerimizden, deprem nedeniyle evlerine giremeyen ve ders malzemeleri göçük altında kalanlara paydaşımız TEF (Turkish Educational Foundation) desteği ile tablet göndermeye devam ediyoruz. 14 Mart 2023


Derneğimizden burs alan öğrencilerimizden gereksinim duyanlara online derslerini rahat izleyebilmeleri için tablet armağan ettik. 14 Mart 2023


Özçivici ailesinin derneğimiz aracılığıyla burs verdikleri öğrencilerden beşine bilgisayar armağan ettik. 28 Şubat 2023


Önceki dönemde hazırlık kitapları yolladığımız öğrencilerin çoğu deprem bölgesinde kitaplarını göçük altında kaybettikleri den yeniden kitap gönderdik. 14 Şubat 2023


Derneğimizden burs alan öğrencilerden 11. ve 12. sınıfa gidenlere bölümleriyle ilgili üniversiteye hazırlık kitaplarını 05 Ocak günü yolladık.


Kadın Ve Kitap etkinliğimizin Aralık 2022 konuğu “Aysu” kitabı ile Sayın Füsun Göncü idi. Kolaylaştırıcılığı Sayın Gülsün Kaya üstlendi.


Derneğimizden burs alan 190 öğrencimize yeni yıla sıcak ve mutlu girmeleri için başlık, eldiven ve çoraptan oluşan birer hediye paketi hazırladık ve yılbaşı öncesi ellerinde olacak şekilde kargoladık.


KAD olarak 5 Aralık 1934 tarihinde Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını Kazanmasının 88. Yıldönümünü Başkan Prof. Dr. Necla Arat’ın dernek adına Cumhuriyet Gazetesinde yayımlattığı bir ilan ile kutluyor.

Cumhuriyet Gazetesi linki için tıklayınız

Basın Bölümümüzden okumak için tıklayınız


Kadın Araştırmaları Derneği; 26 Kasım 2022 Cumartesi günü Fulya Sanat – Süleyman Saba Kültür Merkezi’nde düzenlenen Ulusal Eğitim Sempozyumu’nu paydaş olarak düzenlemiştir.


KAD Başkanı Prof. Dr. Necla Arat Kadın Araştırmaları Derneği adına 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Cumhuriyet gazetesinde bir ilan yayınlamıştır.


Kadın Araştırmaları Derneği Olağan Genel Kurulu 19 Kasım 2022

KAD Başkanı Prof. Dr. Necla Arat 2019-22 döneminin Faaliyet Raporunu okudu ve rapor ibra edildi.

Sayın Filiz Sekili 2019-22 dönemi Mali raporunu ve 2022-25 tahmini bütçesini okudu ve ibra edildi.

Sayın Av. Aydeniz Tuskan 2019-22 döneminin Denetleme Raporunu okudu ve ibra edildi.

Kadın Araştırmaları Derneği’nin Olağan Genel Kurulu 19 Kasım 2022 Cumartesi günü, dernek merkezinde yapıldı. Yeni yönetim organları seçildi.


Kadın Araştırmaları Derneği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84. yılında saygı ve minnetle anmış ve devrimleri den ve kurduğu Cumhuriyet’tem vazgeçmeyeceğini Cumhuriyet gazetesinde yayınladıkları bir ilan ile tekrarlamıştır.


Kadın Araştırmaları Derneği olarak Cumhuriyetimizin 99. yaşında burs sağladığımız orta öğretim ve üniversite öğrencilerine küçük bir not ve iyi dileklerimiz ile birlikte kitap armağan ettik. (24.10.2022)


TEF Turkish Educational Foundation

TEF Turkish Educational Foundation yetkilisi Sayın Turgut Gür ve eşi burs programımız ve diğer çalışmalarımız hakkında bilgi almak ve fikir alışverişinde bulunmak için derneğimizi 24 Ağustos 2022 günü ziyaret ettiler. Yönetim Kurulu üyeleri (Prof. Dr. Necla Arat, Türkan Balkeser, Prof. Dr. Ayşem Kaya, Aynur Üner ve Z. İsmet Gürmeriç) olarak kendilerini ağırlamaktan sevinç duyduk.


Yaşam Koçu Neslihan Odabaş Baykut

Kadın Araştırmaları Derneği olarak 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü, Yaşam Koçu Neslihan Odabaş Baykut’un konuk konuşmacı olduğu ve burs alan bir grup öğrencimizin katıldığı bir toplantı gerçekleştirdik.


Cam Tavanı Delen Kadınlar Platformu

Cam Tavanı Delen Kadınlar Platform’unun bu yılki ödüllerinden biri “Ülkemiz kadınlarına ilham veren ve bir ömür sürdürdüğü çalışmalarına saygı ile..” Kadın Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Necla Arat’a verildi.


Rotary Kadına Nefes Derneği

Rotary Meslekte Yüksek Hizmet 2021 ödülünü 5 Aralık 2021 de Prof. Dr. Necla Arat’a verdi.


Aydınlanma Yolunda Bir Ömür: Bahriye

Kadın Araştırmaları Derneği`nin 20 Kasım 2021 Cumartesi günü düzenlediği İTÜ Maçka Sosyal Tesisleri Arıkovanı Salonunda yapılan etkinliğine Sayın Elfin Tataroğlu konuşmacı, Yazar Tansu Bele katıldılar. Doç. Dr. Bahriye Üçok`u anmak için düzenlenen etkinlikte Sayın Tataroğlu’nun “Aydınlanma Yolunda Bir Ömür: Bahriye” kitabı ve Değerli Doç. Dr Bahriye Üçok anlatıldı.


Cumhuriyet Gazetesinde yayınlanan 25 Kasım ilanı


Cumhuriyet Gazetesinde yayınlanan KAD 10 Kasım ilanı


Cumhuriyet Gazetesinde yayınlanan KAD 29 Ekim ilanı


8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Florida Turkish American Association ‘ın düzenlediği Zoom üzerinde 8 Mart 2021 Pazartesi günü saat 20.00’de yapılan 8 Mart etkinliğinde KAD Başkanı Prof. Dr. Necla Arat konuk konuşmacı olarak katılmış ve ‘2000’li yıllarda Türkiye’de Kadınlar’ başlıklı bir konuşma yapmıştır.


Kadına Nefes Rotary Kulübü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Özel Etkinliği

Kadına Nefes Rotary Kulübü’nün 7 Mart 2021 Pazar günü saat 20.30’da düzenlediği ve KAD Başkanı Prof. Dr. Necla Arat’ın konuk konuşmacı olduğu ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Özel Etkinliği’nde Sayın Prof. Dr. Necla Arat’a kadın konusunda yaptığı çalışmalar ve sağladığı katkılar nedeniyle bir ödül verilmiştir. Ödül sunumu sonrasında Sayın Arat ‘Cumhuriyetin Kadına Kazandırdıkları ve Günümüz Türkiyesinde Kadın’ başlıklı bir konuşma yapmıştır.


20 Nisan
1924 Anayasamızın kabulünün
96. Yılı

EGEMENLİK,
KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.

EGEMENLİĞİN KULLANILMASI,
HİÇBİR SURETTE
HİÇBİR KİŞİYE,
zümreye veya sınıfa
BIRAKILAMAZ.

Ulusal Egemenlik,
tüm Anayasalarımızın
temel ilkesidir.
Vazgeçilemez, devredilemez…


İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği’nin 25. kuruluş yıl dönümünü ve Devrim Yasamız Medeni Kanunun kabulünün 94. yıl dönümünü İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği tarafından kutlandı.


Kadın Araştırmaları Derneği’nin Üç Devrim Yasası’nın Kabulünün (3 Mart 1924) yıldönümü nedeniyle düzenlediği “Devrim Yasalarımız ve Tarikat Kıskacında Laik Eğitim ” konulu panel Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde 3 Mart 2020 Salı günü düzenlendi. Sevgi Erdem’ in sunduğu, açış Konuşmasını İKKB adına Av. Nazan Moroğlu ‘nun ve KAD adına Prof. Dr. Necla Arat ‘ ın yaptığı paneli Prof. Dr. Aysel Çelikel yönetti. Panelin konuşmacıları Feray Aytekin Aydoğan, Gülsün Kaya ve Mustafa Balbay idi. Panele Hocaların Hocası Prof. Dr. Nermin Anadan Unat da şeref verdiler.


Kadın ve Edebiyat etkinliğimiz 25 Ocak 2020 Cumartesi günü İTÜ Maçka Sosyal Tesisleri‘nde Yazar Mustafa Mutlu, Yönlendirici Sevgi Erdem ve edebiyat severlerin katılımıyla gerçekleşti.


KAD Başkanı Prof. Dr. Necla Arat ve dernek üyelerimiz Prof. Dr. Aysel Çelikel, Av. Aydeniz Tuskan ve Av. Nazan Moroğlu 14 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen Türkiye’nin İlk Kadın Avukatı Süreyya Ağaoğlu’nu Anma Toplantısı’na katıldılar.


Kadın Araştırmaları Derneği’nin 30 Kasım 2019 Cumartesi günü yapılan Olağan Genel Kurul’nda 2019-21 dönemi Yönetim Kurulu seçildi. 7 Aralık 2019 Salı günü yapılan Yönetim Kurulu toplantısında yeni dönemdeki görev dağılımı yapıldı.

Prof. Dr. Necla Arat (Başkan) Fügen Atılgan (Başkan Yardımcısı), Behice Çapın (Sayman) Zehra İsmet Gürmeriç (Sekreter) ve üyeler Türk Blkeser, Aynur Üner, Dr. Ayşem Kaya, Filiz Sekili.


Kadın Araştırmaları Derneği Yemekli Sonbahar Etkinliği 23 Kasım 2019 Cumartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi Teras Katında gerçekleştirildi. Etkinlikte Prof. Dr. Nilüfer Narlı “Türkiye’de ve Dünyada Toplumsal Cinsiyet” başlıklı bir konuşma yaptı. Etkinliğe akademisyenler, pek çok sivil toplum örgütü temsilcisi ve dernek üyeleri katıldılar.


24 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen “Demokrasi için Dayanışma Nöbeti’ne” KAD Başkan Yardımcısı Sayın Fügen Atılgan KAD adına katılmıştır.


“İmaja Felsefe ile Bakmak” etkinliğimiz 04 Mayıs 2019, konuk konuşmacımız Mucize Özinal ve katılımcılarımız ile derneğimizde gerçekleşti.


Kadın Araştırmaları Derneği’nin burs fonu için düzenlenen Geleneksel Bahar Yemeği Yazar Sayın Ayşe Kulin’in de katılımıyla 22 Mart 2019 Cuma günü Büyük Kulüp’te düzenlendi.
Katkılarından dolayı Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Necla Arat’a ve üyelerimizden değerli Prof. Dr. Gönül Bakay’a teşekkür ederiz.


02 Mart 2019 tarihinde Kadın Araştırmaları Derneği’nin düzenlediği “95. Yılında Devrim Yasaları ve Karşıtları” başlıklı toplantı İstanbul Barosu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


23 Şubat 2019 Kadın Araştırmaları Derneği’nin düzenlediği felsefe seminerlerinin ikincisinde Sayın Mucize Özünal ile “Sevgi ve Aşka Felsefe ile Bakmak” başlıklı toplantı KAD merkezinde gerçekleştirildi.


“İnsana Felsefeyle Bakmak” etkinliğimiz 26 Ocak 2019 Cumartesi günü KAD Başkanı Prof. Dr. Necla Arat, konuk konuşmacımız Mucize Özinal ve katılımcılarımız ile gerçekleşti.


Kadın ve Edebiyat etkinliğimiz 16 Ocak 2019 Çarşamba günü Piramid Sanat ‘ta Yazar İnci Aral ve Eleştirmen Beyazıt Kahraman’ın katılımıyla gerçekleşti.


TÜMÖD 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama toplantısı.


KAD Başkanı Prof. Dr. Necla Arat, Dernek üyelerimizden İKKB Koordinatörü Av. NAZAN Moroğlu ve İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Aydeniz Alisbah Tuskan Cumhuriyet Gazetesine yaptıkları ziyarette gazetenin imtiyaz sahibi ve Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’a ve Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’ya iyi dileklerini, gazeteye desteklerini ve Cumhuriyet gazetesinin hepimizin yaşamındaki önemini iletmişlerdir. (19.Ekim2018)


Araştırmacı-Tarihçi Mustafa Solak ile Ders kitaplarında kadın ve kızlara yönelik ayrımcılığı tartıştık. (16.Ekim2018)

Araştırmacı-Tarihçi Mustafa Solak ile Ders kitaplarında kadın ve kızlara yönelik ayrımcılığı tartıştık. (16.Ekim2018)


Laik Bilimsel Eğitim Platformu Yürütme Kurulu 3.Ekim.2018’de ADD yeni Genel Başkanı Prof.Süheyl Batum’un katılımıyla yeni dönem çalışmalarına başladı.

Laik Bilimsel Eğitim Platformu Yürütme Kurulu 3.Ekim.2018'de ADD yeni Genel Başkanı Prof.Süheyl Batum'un katılımıyla yeni dönem çalışmalarına başladı.


Kadın Araştırmaları Derneği 05 Mayıs 2018 Cumartesi günü Aydınlanmanın Kadınları Ödül Töreni ve Bahar Yemeği etkinliğini ITÜ Maçka Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Konuk konuşmacı Emekli Büyükelçi Onur Öymen, ödül alanlar Prof. Dr. Aysel Çelikel, Av. Nazan Moroğlu, Av. Aydeniz Alisbah Tuskan ve Gülseren Güven Yaşer idi.

Aydinlanmanin Kadınları Ödül Töreni ve Bahar Yemeği Aydinlanmanin Kadınları Ödül Töreni ve Bahar Yemeği Aydinlanmanin Kadınları Ödül Töreni ve Bahar Yemeği Aydinlanmanin Kadınları Ödül Töreni ve Bahar Yemeği Aydinlanmanin Kadınları Ödül Töreni ve Bahar Yemeği Aydinlanmanin Kadınları Ödül Töreni ve Bahar Yemeği Aydinlanmanin Kadınları Ödül Töreni ve Bahar Yemeği


07 Nisan 2018 tarihinde derneğimizde gerçekleştirilen, Sayın Müge İplikçi’nin konuk yazar olduğu, Sayın Tansu Bele’nin tartışmacı olduğu etkinliğin açılış konusmasını Dernek Başkanımız Sayın Prof. Dr. Necla Arat yaptılar. Etkin ve faydalı bir edebiyat toplantısı oldu.

Müge İplikçi Müge İplikçi Müge İplikçi


Sayın Gülsün Bilgehan’ın konuk konuşmacı ve Sayın Prof. Dr. Necla Aratın toplantı yöneticisi olduğu 10 Mart tarihli “Kadına Yönelik Şiddetin Uluslararası Boyutu” başlıklı toplantımız gerçekleşti.

Kadına Yönelik Şiddetin Uluslararası Boyutu Kadına Yönelik Şiddetin Uluslararası Boyutu Kadına Yönelik Şiddetin Uluslararası Boyutu Kadına Yönelik Şiddetin Uluslararası Boyutu

 

 

 

 


 

 

 

 


3 Mart 2018 tarihinde yapılan “94. Yılında Üç Devrim Yasamız” toplantısının konuşmacıları toplu halde soldan sağa, Av. Mehmet Durakoğlu (İstanbul Barosu Başkanı), Av. Akdeniz Alisbah Tuskan, Emekli Amiral Türker Ertürk, Prof. Dr. Necla Arat (KAD Başkanı), Av. Nazan Moroğlu (IKKB Koordinatörü), Mustafa Mutlu, Ayşe Sucu, Prof. Dr. Nur Serter

94. Yılında Üç Devrim Yasamız 94. Yılında Üç Devrim Yasamız 94. Yılında Üç Devrim Yasamız 94. Yılında Üç Devrim Yasamız 94. Yılında Üç Devrim Yasamız 94. Yılında Üç Devrim Yasamız 94. Yılında Üç Devrim Yasamız

 

 

 

 


 

 

 

 


17 Şubat 2018 tarihinde derneğimizde gerçekleştirilen, Sayın Fatma Gürel’in konuk yazar, Sayın Tansu Bele’nin tartışmacı olduğu etkinliğin açılış konuşmasını Dernek Başkanımız Sayın Prof. Dr. Necla Arat yaptılar. Etkin ve faydalı bir edebiyat toplantısı oldu.

Derneğimizde gerçekleştirilen, Sayın Fatma Gürel'in konuk yazar, Sayın Tansu Bele'nin tartışmacı olduğu etkinliğin açış konuşmasını Dernek Başkanımız Sayın Prof. Dr. Necla Arat yaptılar. Etkin ve faydalı bir edebiyat toplantısı oldu. Derneğimizde gerçekleştirilen, Sayın Fatma Gürel'in konuk yazar, Sayın Tansu Bele'nin tartışmacı olduğu etkinliğin açış konuşmasını Dernek Başkanımız Sayın Prof. Dr. Necla Arat yaptılar. Etkin ve faydalı bir edebiyat toplantısı oldu. Derneğimizde gerçekleştirilen, Sayın Fatma Gürel'in konuk yazar, Sayın Tansu Bele'nin tartışmacı olduğu etkinliğin açış konuşmasını Dernek Başkanımız Sayın Prof. Dr. Necla Arat yaptılar. Etkin ve faydalı bir edebiyat toplantısı oldu.


Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat 06 Ocak 2018 tarihinde LABEP toplantısına katılmıştır.

Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat 06 Ocak 2018 tarihinde LABEP toplantısına katılmıştır. Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat 06 Ocak 2018 tarihinde LABEP toplantısına katılmıştır. Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat 06 Ocak 2018 tarihinde LABEP toplantısına katılmıştır. Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat 06 Ocak 2018 tarihinde LABEP toplantısına katılmıştır.

Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat 06 Ocak 2018 tarihinde LABEP toplantısına katılmıştır.


Derneğimizin düzenlediği “2017’ye Veda” başlıklı yemekli toplantıda gazeteci ve yazar Yazgülü Aldoğan konuşmacı olarak katılmış ve kız öğrenciler için olan burs programımıza katkı sağlanmıştır.

Konuğumuz Gazeteci-Yazar Yazgülü Aldoğan KAD Yönetim Kurulu üyeleri ve Yazgülü Aldoğan


1-2 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen Eşitlik, Adalet ve Kadın Zirvesi’nde Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat ve üyemiz ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel izleyici; üyemiz ve IKKB Koordinatörü Av. Nazan Moroğlu konuşmacı olarak katilmislardir.

KAD Başkanı Prof. Dr. Necla Arat ve ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel KAD Başkanı Prof. Dr. Necla Arat ve diğer kadın kuruluşlarindan katılımcılar


Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat 07 Eylül 2017 tarihinde yapılan LABEP Yürütme Kurulu Toplantısına katıldı.

Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat 07 Eylül 2017 tarihinde yapılan LABEP Yürütme Kurulu Toplantısına katıldı.


6 Mayıs KAD Ulusal Egemenlik Toplantısı ve Konuğumuz Tarihçi-Yazar Sinan Meydan

6 Mayıs KAD Ulusal Egemenlik Toplantısı ve Konuğumuz Tarihçi-Yazar Sinan Meydan 6 Mayıs KAD Ulusal Egemenlik Toplantısı ve Konuğumuz Tarihçi-Yazar Sinan Meydan 6 Mayıs KAD Ulusal Egemenlik Toplantısı ve Konuğumuz Tarihçi-Yazar Sinan Meydan 6 Mayıs KAD Ulusal Egemenlik Toplantısı ve Konuğumuz Tarihçi-Yazar Sinan Meydan 6 Mayıs KAD Ulusal Egemenlik Toplantısı ve Konuğumuz Tarihçi-Yazar Sinan Meydan


21 Nisan 2017 KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu – yazar Mucize Özünal’ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez İşçi moderatörlüğünde ağırladı.

KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı. KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı. KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı. KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı. KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı. KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı.

KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı. KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı. KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı. KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı. KAD Kadın ve Edebiyat etkinliği çerçevesinde Nisan ayında hukukçu - yazar Mucize Özünal'ı Kalpak ve Kartal kitabı ile Prof. Dr. Günseli Sönmez Işçi moderatörlüğünde ağırladı.


7-8 Nisan Bursa Referandum Etkinliği

7-8 Nisan Bursa Referandum Etkinliği 7-8 Nisan Bursa Referandum Etkinliği 7-8 Nisan Bursa Referandum Etkinliği 7-8 Nisan Bursa Referandum Etkinliği 7-8 Nisan Bursa Referandum Etkinliği 7-8 Nisan Bursa Referandum Etkinliği 7-8 Nisan Bursa Referandum Etkinliği


24 Mart 2017 Kadın Araştırmaları Derneği Erendiz Atasü Okuma Günü

24 Mart 2017 Kadın Araştırmaları Derneği Erendiz Atasü Okuma Günü 24 Mart 2017 Kadın Araştırmaları Derneği Erendiz Atasü Okuma Günü 24 Mart 2017 Kadın Araştırmaları Derneği Erendiz Atasü Okuma Günü 24 Mart 2017 Kadın Araştırmaları Derneği Erendiz Atasü Okuma Günü 24 Mart 2017 Kadın Araştırmaları Derneği Erendiz Atasü Okuma Günü


18 Şubat 2017 Kadın Araştırmaları Derneği Pınar Kür Okuma Günü

Kadın Araştırmaları Derneği Pınar Kür Okuma Günü Kadın Araştırmaları Derneği Pınar Kür Okuma Günü Kadın Araştırmaları Derneği Pınar Kür Okuma Günü Kadın Araştırmaları Derneği Pınar Kür Okuma Günü Kadın Araştırmaları Derneği Pınar Kür Okuma Günü Kadın Araştırmaları Derneği Pınar Kür Okuma Günü


17 Şubat 2017 İKKB’nin 22.yılını ve Medeni Kanunun kabulünü kutluyoruz.

İKKB'nin 22.yılını ve Medeni Kanunun kabulünü kutluyoruz. İKKB'nin 22.yılını ve Medeni Kanunun kabulünü kutluyoruz.


11 Şubat 2017 Laik-Bilimsel Platformu Basın Açıklaması
Ülkemizin 5 sivil toplum örgütünün (ÇYDD, ADD, ÇEV, İKKB, KAD ) Başkanlarının çağrısı ile bir araya gelmiş olan 25 eğitim kuruluşu

LAİK-BİLİMSEL PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI Panelistler Panelden görüntü : Necla Arat ve Aysel Çelikel Basında Laik-Bilimsel eğitim paneli


İstanbul Anayasa Platformu Toplantısı
23 aralık 2016 tarihinde yapılan İstanbul Anayasa Platformu toplantısına dernek olarak Başkanımız Prof. Dr. Necla Arat`ın temsilciliği ile katıldık.


Laik-Bilimsel Eğitim Platformu Hazırlık Çalışmaları
14 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşen Laik-Bilimsel Eğitim Platformu Hazırlık Çalışmaları`na katıldık.


10 Kasım 2016 Edirne’de ATAMIZI Anma Töreninden Kareler